Kiwi veidrused

Reisil kohtud alatihti detailidega, mis tunduvad jaburad või siis vastupidi, geniaalsed.

Karastav dušš

Kraanil kaks asendit: kuum ja kinni. Vee sulgemiseks tuleb liigutada kangi üle külma vee.

Tulemus: duši all olles saad lõpetuseks pisikese suraka külma selga.

Samuti oli taas rõõm kogeda briti vankumatuid traditsioone, kus ühest kraanist tuleb soe ja teisest külm vesi. Eriti vahva on selliste kraanide all pesta üldkasutavates ruumides, kus niikaua, kui kuum vesi ei põleta, saad kiiresti-kiiresti pesta soojalt, edasi tuleb üle minna külma kraani kasutamisele.

Koerahullus

Näiteks rannas. Koeri on lahtiselt kõik kohad täis, rannas laste vahel, vees koos võõrastega.

Üks võõras koer sõi ujuma läinud inimese võileibu ja pissis tema riiete peale. Omanik “ei märganud”, sest oli kaugel eemal.

Matkaradadel on detailsed juhendid, kuhu tohib minna koeraga, kuhu rihmaga-koeraga ja kuhu mitte. Pikemalt kui inimeste kohta käivad juhendid.

Napieris oli jalakäijafoor koeraomanikule.

Infotahvel koertega jalutajatele

KiwiCash

Kiibiga süsteem, mis mõeldud osades kämpingutes maksmiseks. Laed kiibile äpi kaudu raha ja maksad siis kiibi abil, samuti saad kasutada kõiki teenuseid selle kiibiga.

Tulemus: kui tahad vetsu ust kiibiga avada, võtab see aega 30 sekundit, kuni uks avaneb.

Keeletasakaal

Bussis öeldakse peatusenimesid kahes keeles, maooris ja inglises. Aga keelte järjekord pole sama, vaid tundub juhuslik. Kord on esimene maoori, kord inglise keel.

Tundub väga leidlik lahendus, rõhutab, et keeled on võrdsed ja paneb maoori keelt paremini kuulama.


Maanteel sajaga

Uus-Meremaa maanteedel võib sõita 100 km/h. Veidralt suur tundus see lubatud kiirus, kuna teed on pigem kitsad, tihti mägised ja kurvirohked ning teepeenart sageli vähe.

Veider oli ka see, kuidas kiirust kuvati. Näiteks oli tavapärane märkide järjekord, kus kõigepealt oli märk "ristumine peateega, anna teed”, ja selle järel kohe märk "sõida sajaga”. Nagu peaks enne ristmikku veel saja rauda tõmbama, et siis kohe teed anda.

Muide, Uus-Meremaa liiklusõnnetuste statistika on pigem kehv. Eestis saab liikluses 100 000 elaniku kohta surma keskmiselt 4,5 inimest, sama palju kui Austraalias. Uus-Meremaal aga pea 2x rohkem ehk 7,8.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_traffic-related_death_rate

Kommentaarid