Looduses viibides sattusime nägema põnevaid elukaid, kes tundsid ennast siin nagu omas kodus.
Kapibaara ehk veesiga on poolveelise eluviisiga maailma suurim näriline, pärineb Lõuna-Ameerikast, üks lähimatest sugulasloomadest on merisiga. Kaaluerinevus on ainult 100-kordne, üks kaalub 50-70 kg, teine 700 grammi.
Elutseb savannides veesilmade läheduses 10-20 isendilistes gruppides. Nad tunnevad ennast hästi nii vees, mudas kui maismaal, võivad vees isegi magada, hoides ainult ninaotsa veest väljas.
Põnev oli see, et me avastasime nad ise laguunis ringi luusides. Tee viis üle kitsukese oja, kui järsku kostis puude vahelt plädistamist ning põõsad liikusid. Kaks imelikku kopra näoga üsna suurt olendit vaatasid meile otsa ja kadusid siis eemale.
Pärast nägime neid rahvuspargi territooriumil veel kümneid.
Mõned kodistasid lausa inimeste vahel ringi, kui liiga lähedale läksid, tegid haukuvat häält, võpatasid ja läksid eemale.
Kitsal põldudevahelisel tolmuteel paistis eemalt teepeal askeldamas punt suuri musti linde. Nagu rongad või varesed või raisakotkad... Olidki raisakotkad! Lähemale jõudes selgus põhjus, miks nad seal olid, üks loomake oli auto alla jäänud. Sellest kohast läbi sõites hakkas ninna jube hais, ei teagi, kas haisevad need linnud nii kohutavalt? Korjus tundus värske olema.
Suurem punt lendas ära, kaks jäid passima - lähemale ei lasknud, aga ära ka ei läinud.
Nandu - Lõuna-Ameerikas elutsev lennuvõimetu lind (sarnane emule Austraalias ja jaanalinnule Aafrikas), ühtlasi ka selle mandri suurim lind. Nägime neid ühel karjamaal idarannikul ringi sõites. Lehmadega paistis neil hea klapp olevat, ei aidanud ega seganud nad üksteist.
Nandud eelistavad elupaigana avatud maastikke ja rohumaid, kus kasvab natukenegi kõrgemaid taimi.
Täitsa vahvad pildid.
VastaKustutaKas Kapibaaride liha süüakse ka?
On nad ka agressiivsed ?
Liidi ja Sepo.
Neid kasvatatakse Lõuna-Ameerikas liha ja ka naha saamise eesmärgil, peetakse ka koduloomana. Agressiivsed ei ole.
VastaKustuta