Kõikidest Buenos Airest tutvustavatest infoallikatest võib lugeda, et paljudes kohvikutes, tänavanurkadel, klubides käib lõputu tangotantsimine. Mõtlesime ka, et kui juba tangomaal oleme, läheme vaatama. Siiani polnud veel sellisele tänavanurgale sattunud, kus keegi tantsinud oleks. Internetist leidsime poolepäevaseid tantsuetendusi koos söögi ja tantsusammude õppimisega ning milonga. Viimane tundus huvitav ning otsisime ühe koha üles.
Väliselt maja vaadates ei tekkinud erilisi illusioone.
Läksime sisse ning ostsime pileti, maksis 100 peesot ehk 6 eurot (eurosuhe Argentiina peesosse on võrreldav euro-krooni suhtega).
Sisenesime tantsusaali ja oh imet! Mängis vanaaegne tangomuusika ning tantsupõrand oli tantsijatest tulvil, tantsijate vanus 60+. Kuna olime juba sisenenud, ei sobinud kohe ka välja tormata.
Mehed istusid vasakul pool ja naised paremal pool rivis.Käitumisreeglid seinal.
Milonga reeglid on väga täpselt paika pandud, see aitab vältida ebaviisakatesse situatsioonidesse sattumast.
3-4-tantsulised tsüklid vahelduvad lühikese vahepalaga, mille käigus istutakse maha, puhatakse korraks ning valitakse juba uus tantsupartner. Valimine toimub silmside kaudu. Enne tantsu algust võib suhelda, kuid tantsu ajal keskendutakse ainult tantsimisele ja muusikale.
Milonga ei ole koht sammude õppimiseks, samuti käib väga halva tooni juurde partneri tantsuoskuse arvustamine.
Väga tähtsaks peetakse puhtust ja korralikkust, ei tohi olla kareda habemega, kanda teravate nurkadega aksessuaare ning tantsimise ajal võetakse eest prillid (tõesti ei olnud kellelgi sel ajal prille ninal).
jne, jne.
Tegelikult tundus see väga toreda ettevõtmisena; põhjus kodust välja tulla, ennast korralikult riidesse panna ning meeldivalt teistega aega viita.
Vaata videost, kuidas tangotantsimine milongas käib.
Hilisõhtul sattusime ka professionaalsele tänavaetendusele.
Kommentaarid
Postita kommentaar